YouTube oficjalnie wprowadza zmiany w polityce prywatności COPPA dla wszystkich treści wideo przeznaczonych dla dzieci | VPNoverview.com

W tym tygodniu YouTube rozpoczął oficjalne wdrażanie nowych zasad reklamowych dotyczących treści wideo przeznaczonych dla dzieci. Powodem jest pozew, który YouTube zawarł z rządem USA za naruszenie Ustawy o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA). Nowe zasady dostosują zasady i praktyki YouTube do COPPA. Niektórzy twórcy obawiają się ogromnych strat w dochodach z reklam.


Marketing dla dzieci

Istnieje kilka powodów, dla których marketing dzieciom jest biznesem wartym miliardy dolarów. Dzieci stanowią ważną grupę demograficzną dla marketerów. Po pierwsze, ich siła nabywcza jest znaczna i rośnie. Po drugie, wpływają na decyzje zakupowe rodziców.

Ponadto obecne pokolenie dzieci jest bardzo świadome marki i ma tendencję do rozwijania silnej lojalności wobec marki. Zaczyna się to w wieku niemowlęcym, kiedy dzieci nie są w stanie odróżnić reklam od serialu. Również marketing szeptany jest ogromny, szczególnie wśród nastolatków i nastolatków.

Przede wszystkim użytkownicy nie zawsze wiedzą, jak prawidłowo nawigować w ustawieniach prywatności YouTube. Wrzuć do zbioru zbieranie danych i łatwo zrozumieć, dlaczego temat jest tak kontrowersyjny. Z jednej strony istnieje silne wezwanie do marketingu dla dzieci, choć w etyczny sposób, który nie wykorzystuje ich naiwności. Z drugiej strony przepisy stają się coraz surowsze, a kary wyższe wykładniczo.

COPPA przez chwilę

Federalna amerykańska ustawa o ochronie prywatności dzieci w Internecie obowiązuje już od jakiegoś czasu. Kongres uchwalił COPPA w 1998 r., Aby ograniczyć gromadzenie danych osobowych od dzieci bez zgody ich rodziców.

Przepis Komisji wdrażający COPPA, obowiązujący od kwietnia 2000 r., Jest skierowany do witryn, usług i aplikacji zaprojektowanych przede wszystkim dla dzieci w wieku 12 lat i młodszych oraz stron internetowych, które świadomie zbierają lub przechowują dane osobowe dzieci w tej grupie wiekowej. Prawo ma zastosowanie do twórców treści w taki sam sposób, jak gdyby właściciel kanału miał własną stronę internetową lub aplikację.

COPPA zabrania między innymi gromadzenia informacji, takich jak nazwiska, adresy, adresy IP i pliki cookie bez uprzedniej zgody rodziców. Prawo wymaga również, aby strony „opublikowały pełną politykę prywatności, powiadomiły rodziców bezpośrednio o swoich praktykach gromadzenia informacji i uzyskały weryfikowalną zgodę rodziców przed zebraniem danych osobowych od swoich dzieci lub udostępnieniem ich innym osobom”.

Zmiany prywatności w YouTube

Powodem wprowadzenia tej zmiany przez YouTube jest pozew, który platforma udostępniania wideo zawarła z rządem za naruszenie COPPA. We wrześniu YouTube został ukarany grzywną w wysokości 170 milionów dolarów przez amerykański organ regulacyjny, Federalną Komisję Handlu (FTC), aw ramach ugody obiecano wprowadzić korekty.

Teraz zabronione jest wyświetlanie ukierunkowanych reklam w filmach dla dzieci. Ponadto niemożliwe będzie komentowanie filmów skierowanych do młodych odbiorców. Wiele innych funkcji YouTube, takich jak wysyłanie powiadomień push, jest również wyłączonych.

Właściciele kanałów muszą określić, czy przesłane przez nich filmy są „skierowane do dzieci”. Celem tego wymogu jest upewnienie się, że zarówno YouTube, jak i właściciele kanałów przestrzegają prawa.

Ponieważ nie zawsze jest możliwe ustalenie, kto jest widzem, każdy, kto ogląda „film dla dzieci”, jest postrzegany jako dziecko. Nie ma znaczenia, ile faktycznie ma widzów.

Nowe zasady mają zastosowanie natychmiast do wszystkich filmów na całym świecie. YouTube będzie używać algorytmów AI do sprawdzania, czy twórcy poprawnie oznaczyli swoje treści. Ponadto YouTube twierdzi, że zastąpi etykietę w przypadku błędu lub nadużycia i może podjąć działania przeciwko osobom naruszającym prawo, w tym usunięcie konta.

Silny wpływ na działalność twórców filmów

Kanały koncentrujące się na filmach dla dzieci bez wątpienia odczują silny wpływ firmy i być może utratę przychodów z reklam. YouTube powiedział, że „jest zaangażowany w pomoc twórcom w poruszaniu się po tym nowym krajobrazie i we wspieraniu ekosystemu treści rodzinnych”.

Twórcy wideo wiedzą od września, że ​​zmiany nadejdą. Jak wspomniano powyżej, twórcy wideo muszą sami wskazać, czy film jest przeznaczony dla dzieci, czy nie. YouTube nakłada na twórców odpowiedzialność i wszelkie kary FTC.

FTC zapewnia wytyczne, które pomagają dystrybutorom i twórcom ustalić, czy treści są skierowane do dzieci. Treści nie uważa się za „skierowane do dzieci” tylko dlatego, że niektóre dzieci mogą je zobaczyć. Jednak zdaniem dystrybutorów i twórców to, czym naprawdę jest film dla dzieci, pozostaje niejasne. A przynajmniej wystarczająco szeroki i niejasny, aby przestraszyć wielu twórców treści.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me