Uruchomienie Disney Plus: jak oglądać za pomocą VPN | VPNoverview.com

W tym tygodniu Disney Plus wprowadzono na rynek w USA, Kanadzie i Holandii. W przyszłym tygodniu fani w Australii i Nowej Zelandii będą mogli uzyskać dostęp do imponującej biblioteki związanej z Disneyem. Niestety, rzeczy nie są tak magiczne, jeśli mieszkasz lub podróżujesz poza tymi krajami: dostęp do nich nie będzie łatwy. Niektórzy użytkownicy usług VPN napotykają te same problemy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają.


Co to jest Disney Plus?

Disney Plus to nowa, długo oczekiwana usługa przesyłania strumieniowego należąca do Disneya. Podobnie jak Netflix, Apple TV + i Amazon Prime, jest to usługa wideo na żądanie z rozbudowaną biblioteką programów, seriali i filmów, które można oglądać w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia. Oprócz typowych filmów i programów Disneya, usługa przesyłania strumieniowego zawiera także nowe wersje Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic.

Według dyrektora generalnego Disney’a, Boba Igera, prawie każdy film z katalogu Disneya będzie ostatecznie dostępny na Disney Plus. Obejmie to wszystkie filmy animowane wcześniej zamknięte w „Disney Vault”. Niektóre mogą być w wersji edytowanej lub z ostrzeżeniem, gdy „uważa się, że treść zawiera nieaktualne obrazy kulturowe”. Przykładami są Song of the South, które Disney zakopał w latach 80. i scena rasistowska w oryginalnej wersji Dumbo. Dzięki tej zawartości archiwalnej Disney Plus prawdopodobnie przyciągnie także subskrybentów spoza fanów Disneya, Gwiezdnych Wojen i superbohaterów, dodając do podstawowej grupy użytkowników rodzinnych, którzy kochają wszystkie rzeczy Disneya i prawdopodobnie przybędą i pozostaną.

Autonomiczna usługa Disney Plus jest wolna od reklam i może przesyłać strumieniowo w jakości 4K Ultra HD. Jedno konto może mieć do 7 profili i umożliwia jednoczesne przesyłanie strumieniowe na 4 urządzeniach. Możesz oglądać zawartość na swoim komputerze, ale także na iOS, AppleTV, Android, Google Chromecast, Roku, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One i wkrótce Amazon Fire TV.

Kraje, w których Disney Plus jest i nie jest dostępny

12 listopada fani w USA, Kanadzie i Holandii jako pierwsi mogli subskrybować Disney Plus. Druga data premiery planowana jest na 19 listopada, w której Australia i Nowa Zelandia zostaną dodane do miksu. Oczekuje się, że Wielka Brytania i Europa Zachodnia pojawią się w marcu 2020 r., Ameryka Łacińska do sierpnia 2020 r., A Azja Pacyfik i Europa Wschodnia do września 2021 r. Krajów azjatyckich, takich jak Indie, Indonezja i Tajlandia, obecnie nie ma na liście.

Umowy licencyjne i inne blokady dróg oznaczają, że Disney nie będzie jeszcze w stanie oferować takiej samej biblioteki w każdym kraju. Ponowne uzyskanie prawa do międzynarodowej dystrybucji całej zawartości będzie długim procesem, ale ważnym krokiem umożliwiającym globalne uruchomienie.

Sposób, w jaki Disney określa, który użytkownik może oglądać określone treści, a kto nie, zależy od adresów IP tych użytkowników. W ten sposób usługi przesyłania strumieniowego często blokują użytkowników znajdujących się poza dostępnymi regionami. Niektórzy użytkownicy znaleźli sposób na obejście tego za pomocą usługi VPN. Dzięki usłudze VPN mogą zmienić swój adres IP na adres IP w innym kraju. W ten sposób strona internetowa, z którą próbują się połączyć – w tym przypadku Disney Plus – będzie myśleć, że znajduje się w określonym kraju i pozwoli im się zarejestrować i korzystać z subskrypcji, jakby rzeczywiście tam byli.

Oglądanie Disney Plus z VPN

Wiele osób korzysta z VPN, aby zabezpieczyć swoje połączenie internetowe. Pozwala im surfować po Internecie anonimowo i bezpiecznie. Poza tym VPN ma znacznie więcej zalet. Jednak coraz więcej usług przesyłania strumieniowego próbuje zablokować użytkowników VPN. Disney Plus jest jedną z tych usług. Oznacza to, że nawet jeśli mieszkasz w kraju, w którym powinieneś mieć teraz dostęp do Disney Plus, nie będziesz mógł oglądać treści, gdy sieć VPN jest włączona. Ten problem znacznie utrudnia korzystanie z Disney Plus.

Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz bezpiecznie oglądać Disney Plus za pomocą VPN, możesz sprawdzić ten artykuł. Możesz także porównać dostawców VPN i dowiedzieć się więcej o tym, jak skonfigurować VPN na tej stronie.

10 milionów subskrybentów i ich liczba

W tym tygodniu Disney potwierdził, że przekroczył już 10 milionów rejestracji. Dotyczy to zarówno abonentów płacących, jak i nieopłacających, ponieważ Disney oferuje bezpłatny siedmiodniowy okres próbny.

Użytkownicy doświadczyli kilku usterek, które Disney przypisał ogromnemu popytowi wygenerowanemu przez platformę w pierwszym tygodniu świadczenia usługi. Oczywiście niektóre problemy z ząbkami nie są nieoczekiwane i raczej nie będą problemem długoterminowym.

Analityk Morgan Stanley, Benjamin Swinburne, niedawno podniósł swoją prognozę, przewidując, że usługa przesyłania strumieniowego Disneya dotrze do 130 milionów subskrybentów do 2024 r., W tym Hulu, Disney Plus i ESPN Plus. Dla porównania w trzecim kwartale 2019 r. Netflix liczył ponad 158 milionów płatnych abonentów transmisji strumieniowych na całym świecie, a także 5,5 miliona bezpłatnych klientów próbnych.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me