Nowa aplikacja do rozpoznawania twarzy Clearview dopasowuje twarze do zdjęć w Internecie | VPNoverview.com

Mały startup, Clearview AI, opracował przełomową aplikację do rozpoznawania twarzy. Dopasowuje przesłane zdjęcia osób do zdjęć tej osoby z Internetu. Obecnie z aplikacji korzystają głównie organy ścigania.


Aplikacja People Behind the Clearview

Aplikacja do rozpoznawania twarzy Clearview została opracowana przez 31-letniego australijskiego programistę i jednorazowego modelu Hoan Ton-That. Ton-That dorastał w Australii ze swoją wietnamską rodziną, zanim przeprowadził się do USA w wieku 19 lat.

Tam poznał Richarda Schwartza, obecnie 61, współzałożyciela Clearview AI. Schwartz był doradcą Rudy’ego Giulianiego, gdy był burmistrzem Nowego Jorku, a zatem ma wiele ważnych kontaktów. Obaj spotkali się w 2016 roku i wkrótce postanowili wspólnie przejść do branży rozpoznawania twarzy. Ton-That opracował aplikację, a Schwartz wykorzystał swoje kontakty, aby zdobyć zainteresowanie komercyjne.

Do czasu Clearview Ton-That był najbardziej znany z opracowywania aplikacji, która pozwoliła ludziom na umieszczenie charakterystycznej fryzury i koloru Donalda Trumpa na ich własnych zdjęciach. Opracował także program udostępniania zdjęć, który nie wystartował.

Z drugiej strony Clearview stał się bardzo popularny wśród amerykańskich organów ścigania. Używają aplikacji do rozpoznawania twarzy do identyfikowania i śledzenia podejrzanych. Firma wydała również licencję na aplikację do rozpoznawania twarzy dla kilku firm ze względów bezpieczeństwa. Clearview AI twierdzi jednak, że nie chodzi o udostępnienie aplikacji ogółowi, ponieważ „zawsze będzie społeczność złych ludzi, którzy będą jej niewłaściwie używać”.

Jak działa Clearview?

Clearview to prosta w użyciu i stosunkowo tania aplikacja do rozpoznawania twarzy. Jego podstawą jest baza danych zawierająca ponad trzy miliardy zdjęć i filmów. Clearview AI twierdzi, że zeskrobał zdjęcia i filmy z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Venmo i YouTube, a także z serwisów zatrudnienia.

Skrobanie obrazów

Skrobanie obrazów to proces pobierania dużej liczby obrazów ze stron internetowych. Przedstawiciele firm, z których Clearview AI zeskrobali zdjęcia i wideo, powiedzieli, że ich zasady zabraniają takiego skrobania.

Jednak według Ton-That Clearview AI używa tylko publicznie dostępnych obrazów. Jeśli użytkownicy ograniczą swoje ustawienia prywatności na swoich kontach w mediach społecznościowych, zdjęcia te nie zostaną usunięte. Na przykład jeśli użytkownicy zmienią swoje ustawienia prywatności na Facebooku, aby wyszukiwarki nie mogły połączyć się z ich profilami, zdjęcia te nie zostaną uwzględnione w bazie danych.

Niestety, jeśli zdjęcia zostały już zeskrobane, jest już za późno. Clearview AI zachowuje wszystkie obrazy, które zostały zeskrobane, nawet jeśli zostaną później usunięte z profilu użytkownika. Jednak Ton-That stwierdził, że szukają sposobu, aby ludzie mogli poprosić o usunięcie swoich zdjęć z bazy danych Clearview.

System rozpoznawania twarzy Clearview

Clearview AI udoskonalił algorytm AI rozpoznawania twarzy, opierając się na informacjach pochodzących z prac naukowych.

Clearview AI konwertuje zeskrobane obrazy do wzorów matematycznych lub wektorów opartych na geometrii twarzy, takich jak odległość od oczu. Następnie system grupuje wszystkie zdjęcia z podobnymi wektorami w „dzielnice”.

Gdy użytkownik przesyła zdjęcie do dopasowania, Clearview przeszukuje bazę danych i pobiera publiczne zdjęcia dopasowanej osoby wraz z linkami, z których pochodzą. Według New York Times „system… wykracza daleko poza wszystko, co kiedykolwiek zbudowano przez rząd USA lub gigantów z Doliny Krzemowej”.

Clearview odnawia obawy dotyczące prywatności dotyczące oprogramowania do rozpoznawania twarzy

Zawsze istniały obawy dotyczące korzystania z technologii, która identyfikuje ludzi na podstawie twarzy z powodu utraty prywatności i możliwego niewłaściwego użycia technologii. Jak stwierdził Eric Golman, współdyrektor High Tech Law Institute na Uniwersytecie Santa Clara: „Możliwości uzbrojenia są nieograniczone. Wyobraź sobie nieuczciwego funkcjonariusza organów ścigania, który chce prześladować potencjalnych romantycznych partnerów, lub obcy rząd wykorzystujący to do wykopywania tajemnic o ludziach, którzy ich szantażują lub wtrącają do więzienia ”.

Ponadto takie systemy budzą obawy, ponieważ nie są w 100% dokładne. Ton-That przyznaje, że Clearview ma tylko około 75% dokładności. Według Ton-That aplikacja nie zawsze działa, ponieważ zdjęcia w bazie danych są wykonywane na poziomie oczu. Jednak materiały przesłane przez policję pochodzą z kamer monitorujących zwykle montowanych na suficie lub wysoko na ścianach.

Niemniej jednak ponad 600 organów ścigania zaczęło korzystać z aplikacji Clearview Face Recognition w ciągu ostatniego roku. Stało się to, zanim opinia publiczna dowiedziała się o istnieniu aplikacji i zaczęła sprzeciwić się względom prywatności.

Amerykańscy funkcjonariusze organów ścigania korzystający z aplikacji przyznali, że mieli ograniczoną wiedzę na temat działania Clearview. Niemniej jednak z powodzeniem wykorzystali aplikację do rozwiązywania kradzieży sklepowych, kradzieży tożsamości, oszustw związanych z kartami kredytowymi, morderstw i wykorzystywania seksualnego dzieci.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map