Carnegie Mellon University Researchers uruchamia aplikację IoT Privacy | VPNoverview.com

W tym tygodniu badacze z CyLab, instytutu badawczego bezpieczeństwa i prywatności Uniwersytetu Carnegie Mellon, uruchomili aplikację Asystent Internetu przedmiotów (IoT). Ta nowa aplikacja informuje użytkowników o tym, jakie technologie IoT są wokół nich i jakie dane gromadzą.


Szybko rozwijający się rynek IoT

Od początku 2010 r. Liczba urządzeń IoT wzrosła o 31% rok do roku do 8,4 mld w 2017 r. Szacunki są różne, ale oczekuje się, że do końca tego roku będzie używanych od 25 do 30 mld urządzeń. Przewiduje się, że globalna wartość rynkowa Internetu Rzeczy osiągnie biliony.

Pod tym względem konsumenci są bardziej związani niż kiedykolwiek. Elektronika użytkowa stanowi także największy segment wszystkich urządzeń IoT. Urządzenia te często dzielą się na pomieszczenia konsumenckie, handlowe, przemysłowe i infrastrukturalne.

Co więcej, obecnie odbywa się szereg zmian technologicznych sprzyjających przyjęciu Internetu Rzeczy. W najbliższych latach „Dom” będzie najszybciej rozwijającym się segmentem. Będzie to napędzane dalszym szybkim wzrostem liczby inteligentnych urządzeń domowych, a także urządzeń do noszenia.

Użytkownicy często nie zdają sobie sprawy ze śledzonych danych

Niestety, wraz ze wzrostem liczby urządzeń IoT i Bluetooth, rośnie także ilość śledzonych danych. Może się to zdarzyć za wiedzą użytkowników lub bez.

„Ludzie poruszający się dzisiaj po cyfrowym krajobrazie Internetu są bombardowani powiadomieniami o sposobie śledzenia ich danych. Ale w świecie fizycznym, w którym urządzenia IoT śledzą wszelkiego rodzaju dane, niewiele jest – jeśli w ogóle – powiadomień ”, powiedział Daniel Tkacik, przedstawiciel Carnegie Mellon University.

Profesor Norman Sadeh, członek wydziału CyLab w Carnegie Mellon’s Institute for Software Research i główny badacz tego projektu, dodał: „Z powodu nowych przepisów, takich jak Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) i California Consumer Privacy Act (CCPA), ludzie potrzebują być informowanym o tym, jakie dane na ich temat są gromadzone. Muszą też mieć możliwość wyboru tych procesów ”.

Aplikacja Asystent Internetu przedmiotów (IoT)

Aby pomóc ludziom przejąć kontrolę nad ich prywatnością, zespół badaczy Carnegie Mellon stworzył aplikację wraz z całą infrastrukturą wspierającą, aby rozwiązać ten problem. W tym tygodniu uruchomiona została aplikacja Internet of Things (IoT) Assistant. Aplikacja informuje użytkowników o tym, jakie technologie IoT są wokół nich i jakie dane gromadzą. Aplikacja jest dostępna zarówno na telefony z systemem iOS, jak i Android.

„Rozważ kamery publiczne z funkcją rozpoznawania twarzy i rozpoznawania scen. Sygnały nawigacyjne Bluetooth potajemnie śledzą Twoje położenie w centrum handlowym. Lub inteligentny dzwonek do drzwi lub inteligentny głośnik twojego sąsiada. Aplikacja IoT Assistant pozwoli Ci odkryć urządzenia IoT wokół ciebie. Poinformuje Cię również o gromadzonych przez siebie danych. Jeśli urządzenie oferuje opcje prywatności, takie jak włączenie lub wyłączenie gromadzenia danych, aplikacja pomoże ci uzyskać dostęp do tych opcji ”, wyjaśnił jeden z naukowców.

W tej chwili niektóre nadzorowane przestrzenie publiczne mogą mieć znaki. Mogą na przykład powiedzieć „Ten obszar jest monitorowany”. Dlatego ludzie w pobliżu urządzenia są uświadamiani, że może to być nagrywanie wideo. Ale profesor Norman Sadeh mówi, że to nie wystarczy. „Te znaki nic nie mówią o tym, co dzieje się z twoim materiałem filmowym.” Jak długo będzie przechowywany materiał? Czy używa rozpoznawania twarzy? Z kim będą udostępniane informacje?

Portal internetowy dla właścicieli urządzeń

Użytkownicy końcowi mogą korzystać z aplikacji, aby zobaczyć informacje o urządzeniach IoT wokół nich. Z drugiej strony właściciele urządzeń IoT mogą również korzystać z internetowego portalu opartego na chmurze, aby opublikować informacje o obecności własnych zasobów urządzeń IoT. W tym celu mogą swobodnie korzystać z rejestrów udostępnianych za pośrednictwem infrastruktury prywatności opracowanej w CMU. Gotowe szablony ułatwiają dodawanie do rejestru różnych urządzeń IoT, w tym gotowych urządzeń.

Organizacje, takie jak operatorzy centrów handlowych, właściciele sklepów, uniwersytety lub osoby prywatne, mogą poprosić o utworzenie rejestrów, w których mogą kontrolować publikowanie technologii Internetu Rzeczy w różnych obszarach. Infrastruktura jest hostowana w chmurze i ma być łatwa w użyciu.

„Wykonaliśmy dla ciebie pracę” – powiedział profesor Norman Sadeh. „Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć dodawać zasoby IoT, aby zachować zgodność z dzisiejszymi przepisami dotyczącymi prywatności”.

Budowanie infrastruktury prywatności IoT

Aplikacja Internet of Things (IoT) Assistant jest częścią projektu Personalizowany program Privacy Assistant. Składa się z dwóch głównych elementów. Po pierwsze, aplikacja mobilna IoT Assistant. Ludzie mogą pobrać tę aplikację na smartfona, aby odkryć technologie IoT wokół siebie i swoje praktyki związane z danymi. Po drugie, rosnąca kolekcja rejestrów zasobów Internetu Rzeczy. Tutaj ludzie mogą publikować informacje o obecności zasobów Internetu Rzeczy i swoich praktykach związanych z danymi w różnych obszarach.

„Przewidujemy, że spersonalizowani asystenci ds. Prywatności będą inteligentnymi agentami zdolnymi do uczenia się preferencji prywatności użytkowników w czasie, półautomatyczną konfiguracją wielu ustawień i podejmowania wielu decyzji dotyczących prywatności w ich imieniu. Dzięki ukierunkowanym interakcjom asystenci ds. Prywatności pomogą swoim użytkownikom lepiej zrozumieć konsekwencje związane z przetwarzaniem ich danych i umożliwią im kontrolowanie takiego przetwarzania w intuicyjny i skuteczny sposób ”, wyjaśnia strona internetowa projektu. Na przykład badacze badają również pomysł dodania „aplikacji” do aplikacji lub powiadomień, które poinformują użytkowników o udostępnianych danych.

Przypis: czy wiesz, że koncepcja sieci inteligentnych urządzeń została omówiona już w 1982 r., A zmodyfikowany automat Coca-Coli na Uniwersytecie Carnegie Mellon stał się pierwszym urządzeniem podłączonym do Internetu. Był w stanie zgłosić swój inwentarz i czy nowo załadowane napoje były zimne, czy nie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me